„Dom” - kartonówka dla dociekliwych maluchów

środa 28 lutego 2024
  • Książka to kolejna odsłona serii „Co jest środku?” (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka to kolejna odsłona serii „Co jest środku?” (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Agnieszka Wajda zaprasza nas do stworzonego przez siebie domu Ani i Kazika (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Agnieszka Wajda zaprasza nas do stworzonego przez siebie domu Ani i Kazika (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • W samej kuchni znajdziemy niemal setkę podpisanych przedmiotów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    W samej kuchni znajdziemy niemal setkę podpisanych przedmiotów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Jak długo tematyka przedmiotów codziennego użytku, które znajdziemy w każdym domu może być dla dziecka interesująca? Okazuje się, że bardzo długo, ale dom musi być pełen zakamarków i ciekawych drobiazgów. Taki jest książkowy „Dom” Agnieszki Wajdy. Zajrzyjcie tam z nami!

„Dom” to kolejna odsłona serii „Co jest środku?” i jeden z wielu świetnie wydanych kartonowych picture booków od Naszej Księgarni. Poprzednia część dotyczyła pojazdów i dobrze pamiętam swoje zaskoczenie, gdy zobaczyłam z jaką szczegółowością opisane jest tam wyposażenie samochodów. Liczyłam więc, że teraz „Dom” Agnieszki Wajdy, także pozytywnie mnie zaskoczy.

Tyle domów, a każdy jest inny

Odwiedziny w czyimś domu, to zawsze ciekawe przeżycie. Wygląd i wyposażenie pomieszczeń niesie za sobą jakieś nieznane nam historie, a wystrój wiele mówi o mieszkającym w nich ludziach. Agnieszka Wajda zaprasza nas do stworzonego przez siebie domu Ani i Kazika. Na pierwszej rozkładówce widzimy, że to dość stary i duży dom, który możemy spokojnie zwiedzić przewracając kolejne duże i sztywne karty. Autorka pozwala nam zajrzeć nie tylko do każdego z pomieszczeń, ale możemy tez myszkować w szafkach. Jakie kosmetyki trzyma mama w toaletce? Co się kryje w szufladzie z zabawkami dla kotów? A co trzymają domownicy na kuchennych regałach?

Bogactwo detali

Wyobraźcie sobie, że w samej kuchni, która rozrysowana jest na jednej rozkładówce znajdziemy niemal setkę podpisanych przedmiotów! Dlatego ta książka zachwyci zarówno maluszki, które poznają dopiero podstawowe słownictwo, jak i starsze dzieci lubiące obrazkowe książki. Bardzo doceniam, że książka skrywa nie tylko bogactwo detali, ale i bogactwo językowe, bo wiele słów dzieci usłyszą po raz pierwszy czytając z Wami tę książkę. Czółenka, prawidła, plafony, gimbal czy laminator, to tylko niewielka ich część.

Jeśli jesteście fanami klimatycznych, pełnych szczegółów ilustracji, to koniecznie zajrzyjcie do tej kartonówki. Ilośc drobiazgów sprawia, że można do niej wracać wielokrotnie, a rozmowy o tym czym dom Ani i Kazika różni się, a co ma wspólnego ze znanymi nam domami nie mają końca.

Kategoria: Recenzje książek