Najlepsza położna na Śląsku pracuje w Knurowie

wtorek 27 marca 2018
  • Marzena Langner-Pawliczek zajęła w plebiscycie trzecie miejsce w Polsce i pierwsze w naszym województwie. Gratulujemy! (fot. mat. organizatora)
    Marzena Langner-Pawliczek zajęła w plebiscycie trzecie miejsce w Polsce i pierwsze w naszym województwie. Gratulujemy! (fot. mat. organizatora)
Marzena Langner-Pawliczek ze Szpitala w Knurowie zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”, w którym jurorkami są pacjentki.
Do czwartej edycji kampanii zgłoszono 427 położne z całej Polski. Ich pacjentki w internetowym plebiscycie oddały na nie ponad 19 tys. głosów. Tytuł zwyciężczyni przypadł w udziale Monice Wójcik z Limanowej, a drugie miejsce - Elżbiecie Wójtowicz z Olsztyna. Trzecie miejsce w Polscei i pierwsze w województwie śląskim zdobyła Marzena Langner-Pawliczek ze Szpitala Miejskiego w Knurowie, na którą oddano łącznie 827 głosów.
 
„Marzena Pawliczek-Langner to cudowna i ciepła położna, a przy tym niezwykle kompetentna. Wykazuje wiele empatii i zaangażowania w swoją pracę. Zapewnia pacjentkom poczucie bezpieczeństwa, wsparcie merytoryczne i emocjonalne. Swój zawód wykonuje z pasją” - uzasadniały pacjentki. - Każdy szczęśliwie zakończony dyżur, kiedy mama i dziecko są zdrowi, jest dla mnie wielkim sukcesem - mówi Langner-Pawliczek.
 
Inicjatorem kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat stara się podnosić świadomość społeczną na tematy związane z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci. Do kolejnej, piątej już edycji konkursu „Położna na Medal” kandydatki będzie można zgłaszać od 1 kwietnia za pośrednictwem strony www.poloznanamedal2018.pl.
Kategoria: Wiadomości