O rodzicielskiej miłości - „Kiedy na Ciebie patrzę”

wtorek 19 marca 2019
  • Każdy rodzic wzruszy się czytając ten wiersz pełen miłości i nadziei (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Każdy rodzic wzruszy się czytając ten wiersz pełen miłości i nadziei (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Wzruszającej opowieści towarzyszą wspaniałe ilustracje (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Wzruszającej opowieści towarzyszą wspaniałe ilustracje (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Książka zbuduje w maluchu poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka zbuduje w maluchu poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Jak dokończylibyście to zdanie, patrząc na swoje dzieci? Niejednemu rodzicowi ciężko będzie znaleźć odpowiednie słowa, niektórzy wzruszą się po chwili, inni zauważą jak rzadko patrzą uważnie. Koniecznie zajrzyjcie z nami do książki „Kiedy na Ciebie patrzę”, która ubiera w piękne, proste słowa ogrom uczuć i refleksji, które towarzyszą rodzicielskiej miłości.

Każdy rodzic odpowie bez wahania, że dziecko to najważniejszy człowiek na świecie. Widząc jak dorasta, bawi się, uczy nowych rzeczy, zderza z różnymi emocjami, pełni jesteśmy wzruszenia i podziwu. Wielokrotnie pełni nadziei rozmyślamy o tym jak będzie wyglądać dorosłość naszych pociech. Emily Winfield Martin przelała te refleksje na papier, a jej wierszowana pełna ciepła opowieść ukazała się w Polsce dzięki wydawnictwu Mamania.

Książka dla rodzica…

Każdy rodzic wzruszy się czytając ten wiersz pełen miłości i nadziei na dobrą przyszłość naszych dzieci. Autorka zadaje wiele retorycznych pytań, w których zastanawia się (tak, jak każdy rodzic) nad tym „Co Ci przyniesie w darze ta przyszłość daleka, kim się kiedyś staniesz, co na Ciebie czeka”? O ile rodzic wzruszy się i zaduma, o tyle maluch wyciągnie z tej książki wiele, wiele więcej!

…i dla dziecka

Gdy przeczytacie ją głośnio zauważycie, że nigdy nie ma zbyt wielu dobrych słów wsparcia i gestów miłości, które zbudują w maluchu poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły. Dzięki tej książce mały czytelnik dostrzeże, że może wszystko! Może zawalczy o dobro świata jak superbohater? A może podzieli się historią, która zmieni życie innych? Może będzie pomagać słabszym i nauczy się „latać, by być w siódmym niebie”? Sednem tej historii jest wzbudzenie pewności, że dziecko może zostać kimkolwiek zechce, jest ważną, dobrą i niepowtarzalną osobą, a my zawsze będziemy przy nim. Tej wzruszającej opowieści towarzyszą wspaniałe ilustracje - wymowne, poetyckie i przyjemne dla oka. Dzięki nim wspólne chwile spędzona na lekturze tej książki to prawdziwa przyjemność.

Budowanie więzi

Bez względu na to jak czuli, uważni i zaangażowani jesteście, to po tej lekturze poczujecie, że warto dać dzieciom jeszcze więcej. Na tylnej okładce wydawca napisał, że książka jest „hołdem złożonym potędze możliwości, które kryją się w każdym dziecku” i to jest najlepszy opis tej książki.

Kategoria: Recenzje książek