Nauka dodawania i odejmowania z piratami

poniedziałek 28 października 2019
  • Piraci to gra edukacyjna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Piraci to gra edukacyjna (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Gra jest dedykowana graczom w wieku 4-8 lat ( fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Gra jest dedykowana graczom w wieku 4-8 lat ( fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  •  Dużą zaletą gry są humorystyczne, oryginalne ilustracje ( fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Dużą zaletą gry są humorystyczne, oryginalne ilustracje ( fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
„Piraci” to gra matematyczna, która sprawi, że nauka dodawania i odejmowania stanie się świetną przygodą! Jeśli jesteście gotowi do rejsu, to wybierzcie kapitana Waszego okrętu i ruszcie na wyprawę po niezwykłe skarby.

Piraci to gra edukacyjna z serii „Kapitan Nauka”. Jest ona dedykowana graczom w wieku 4-8 lat i pomaga opanować działania na dodawanie i odejmowanie w zakresie do 20. Jednocześnie w zabawie mogą brać udział 4 osoby.

Wilki morskie ruszają w rejs

Każda z czterech pirackich plansz posiada sześć pól, na których układamy wylosowane żetony z liczbami od 1 do 20. Przed graczami rozkładamy też 48 żetonów z działaniami matematycznymi. Zadaniem graczy będzie zdobycie sześciu skarbów, czyli obrócenie żetonów znajdujących się na planszy na drugą stronę - to na niej znajdują się ilustracje z pirackimi skarbami. Zabawa polega więc na dopasowaniu działania oraz wyniku. Jeśli zadanie jest wykonane poprawnie, to skarb na odwrocie każdego z żetonów będzie taki sam!

Dla małych i większych piratów

Choć instrukcja zakłada jedynie dwa warianty gry, to nic nie stoi na przeszkodzie, by modyfikować ją na własne potrzeby. Można użyć jedynie części żetonów, by zmniejszyć trudność działań lub zagrać w drużynie. Można też przygotować odpowiednie żetony wcześniej, gdy do gry zasiądą gracze w różnym wieku. U nas „Piraci” są ostatnio ulubioną zabawą trzylatka, który na planszę układa jedynie jednocyfrowe liczby i otrzymuje skarb po ich prawidłowym odczytaniu. Prostsze zadania obrazujemy sobie na żetonach ze skarbami lub na paluszkach.

Nawet pirat musi umieć liczy

Piracka tematyka to strzał w dziesiątkę! Na planszach znajdują się oczywiście dwaj piraci i dwie piratki, co dla maluchów jest często bardzo ważne. Dużą zaletą gry są humorystyczne, oryginalne ilustracje oraz solidnie wykonane elementy, co sprawia, że zabawa w „Piratów” jest naprawdę przyjemna.