Potwory istnieją naprawdę!

poniedziałek 9 grudnia 2019
  • Książka ma formę atlasu (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka ma formę atlasu (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Każdy potwór jest odpowiedzialny za inny problem (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Każdy potwór jest odpowiedzialny za inny problem (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Lektura zaciekawi zarówno przedszkolaka, jak i ucznia (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Lektura zaciekawi zarówno przedszkolaka, jak i ucznia (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
A na dodatek zagrażają nam i całej naszej planecie! Ale nie martwcie się. Z tym bestiariuszem poznacie ich słabe strony i będziecie mogli stawić im czoła, bo każdy z nas ma supermoce, które pozwolą uratować Ziemię.

„Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie” to książka o tematyce ekologicznej, która pojawiła się na polskim rynku dzięki wydawnictwu Esteri. Duży format, przemyślany układ typograficzny, świetny tekst sprawiają, że książka jest wciągającą i edukacyjną lekturą dla całej rodziny.

Poznaj swego wroga

Książka ma formę atlasu. Każda rozkładówka to całostronicowa ilustracja potwora wraz z jego opisem. Potworów jest ponad dwadzieścia, a każdy z nich jest odpowiedzialny za inny problem, z którym zmaga się ludzkość. Personifikacja trudnych do zrozumienia zagadnień to strzał w dziesiątkę. Nie mówimy już o górze śmieci gdzieś tam, niewidzialnym smogu, wycince lasów czy rozroście miast. Z kart tej książki przemawiają do nas Nikczemne Demony Nuklearne, Ozonożerca Złośliwy czy Kraken Plastikowiec.

Potężna dawka wiedzy

Opisy stworzono w pierwsze osobie. To sam potwór zwraca się do czytelnika, opowiada o swoich zwyczajach, krewnych i upodobaniach. Z tekstu dowiemy się co daje potworowi siłę i czego najbardziej się obawia. Poza właściwym tekstem każdy bohater posiada swoją kartę informacyjną, która w formie infografiki obrazuje poziom zagrożenia oraz czynniki wpływające na rozrost lub osłabienie naszego wroga. Dodatkowo każdy potwór inspirowany jest legendarnym lub mitycznym odpowiednikiem, o którym również wspomniano.

Dla młodszego i starszego

Młodszy czytelnik skupi się na infografikach z kart, ilustracjach i opowieściach. Starszy z kolei może też sięgnąć do znajdującego się z tyłu słowniczka oraz mapy, na której oznaczono obszary występowania każdego z przedstawionych problemów. Pomysłowe podejście do tematu i rewelacyjna szata graficzna sprawiają, że z tej lektury wiele wyniesie zarówno przedszkolak, jak i uczeń. Gwarantuję, że czytając ją dzieciom też nie będziecie się nudzić i może zdecydujecie się przywdziać pelerynę i wraz z rodziną zawalczyć o dobro planety?

Kategoria: Recenzje książek