Odkryj niezwykłe cuda świata

wtorek 18 lutego 2020
 • „Atlas cudów świata” wydała Nasza Księgarnia (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  „Atlas cudów świata” wydała Nasza Księgarnia (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Najmłodsi czytelnicy na ostatnich stronach książki znajdą wyszukiwankę (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Najmłodsi czytelnicy na ostatnich stronach książki znajdą wyszukiwankę (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Każdy z opisanych cudów ma ogromną rozkładówkę (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Każdy z opisanych cudów ma ogromną rozkładówkę (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Historie skrywające się za znanymi budowlami są zaskakujące (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Historie skrywające się za znanymi budowlami są zaskakujące (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Lubicie podróżować palcem po mapie? Planować dalekie wyprawy, poznawać tajemnice przyrody i podziwiać niezwykłe budowle stawiane przez naszych przodków? W takim razie „Atlas cudów świata” to idealna propozycja właśnie dla Was.

„Atlas cudów świata” ukazał się jako kontynuacja świetnej serii imponujących książek w dużym formacie, które wydaje Nasza Księgarnia. Kto zna już „Atlas przygód Dinozaurów” lub „Atlas przygód zwierząt”, ten wie czego się spodziewać.

Zachwyć się…

Celem tej książki jest budzić zachwyt i zainteresowanie. Autorzy zamiast skupić się na konkretnym rodzaju czy typie opisywanych cudów, postawili na różnorodność. W ten sposób otrzymujemy zaskakujący misz-masz miejsc zachwycających, które zainspirują Was do dalszych lektur, podróży i poszukiwań.

…zjawiskami naturalnymi…

Każdy z 31 opisanych cudów zasłużył sobie na ogromną rozkładówkę, której głównymi atutami jest bogata w szczegóły ilustracja oraz swobodnie rozsypane ciekawostki. Dzięki temu książka zainteresuje już malucha, który z ciekawością obejrzy mieszkańców Doliny Śmierci, bogactwo kryjące się w kraterze Ngorongoro czy ogromny piaskowiec Uluru. Z myślą o tych czytelnikach na ostatnich stronach książki znajdziemy też wyszukiwankę. Czy uda Wam się znaleźć rozgwiazdy na Great Blue Hole?

…i dziełem ludzkich rąk

Starsi czytelnicy zachwycą się mapami, krótkimi i treściwymi opisami oraz ogromem ciekawostek, które zaskoczą także dorosłych czytelników. Czy wiedzieliście, że Muru Chińskiego wcale nie widać z kosmosu, Stonehenge miało kiedyś niemal dwa razy więcej kamieni, a Koloseum było swego czasu źródłem materiałów budowlanych dla okolicznych mieszkańców? Historie skrywające się za znanymi budowlami są zaskakujące! Naprawdę warto je odkryć.

Kategoria: Recenzje książek