Od zarodka do noworodka – fascynująca opowieść dla dzieci

czwartek 21 maja 2020
 • „9 miesięcy” to książka, która w ciekawy sposób przybliża najmłodszym świat rozwoju i narodzin dzieci (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  „9 miesięcy” to książka, która w ciekawy sposób przybliża najmłodszym świat rozwoju i narodzin dzieci (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Barwne i urocze ilustracje świetnie uzupełniają informacje zawarte w książce (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Barwne i urocze ilustracje świetnie uzupełniają informacje zawarte w książce (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Barwne i urocze ilustracje świetnie uzupełniają informacje zawarte w książce (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Barwne i urocze ilustracje świetnie uzupełniają informacje zawarte w książce (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Książka zachwyci każdą przyszłą i obecną mamę, a i dzieci nie będą się przy niej nudzić (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Książka zachwyci każdą przyszłą i obecną mamę, a i dzieci nie będą się przy niej nudzić (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Dla dziecka informacja o tym, że mama jest w ciąży i na świecie pojawi się malutki brat lub siostrzyczka to abstrakcja. „9 miesięcy" to uroczy i radosny przewodnik, który temat ciąży omawia w sposób przystępny nawet dla najmłodszych dzieci.

„9 miesięcy” od wydawnictwa Babaryba to idealna propozycja dla wszystkich powiększających się rodzin. Jednak przyda się też tym rodzicom, którzy chcą w ciekawy sposób odpowiedzieć na pytania maluchów. A te nierzadko pytają o to, jak im było, gdy były w brzuszku i jak przyszły na świat.

Co słychać w brzuszku?

Najważniejszą częścią książki jest opis rozwoju płodu. Przygoda zaczyna się od zapłodnienia. Jednak w tej książce nie znajdziecie szczegółowych opisów anatomicznych, nie ma też nic o seksie. Autorzy zdecydowanie skupili się na nowym życiu, które powstaje. Każda rozkładówka to kolejny miesiąc zawierający opis rozwoju dziecka, ilustrację obrazującą jego wygląd i rozmiar.

A co u mamy?

Ogromną zaletą książki są informacje o tym, jak może czuć się mama. Są one napisane z ogromną delikatnością i czułością. W podobnym tonie opisany jest poród. Znalazło się tu miejsce na opisanie, czym jest cesarskie cięcie oraz o tym, że dziecko może urodzić się w szpitalu lub w domu. 

Już jestem!

Dziecko dowiaduje się z książki tego, jak wiele opieki wymaga noworodek, ile czasu będzie spędzał na spaniu, a także jak goi się odcięta pępowina. Barwne i urocze ilustracje świetnie uzupełniają te informacje. Książka zachwyci każdą przyszłą i obecną mamę. Z jednej strony niczego nie zakłamuje, informacje w niej zawarte są rzetelne. Z drugiej przekazane są w sposób niezwykle delikatny i wyważony, który sprawia, że przyjemnie spędzoną z nią czas wszyscy członkowie rodziny.

Kategoria: Recenzje książek