Odwiedź Parki Narodowe z Pompikiem

środa 24 czerwca 2020
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Symbolem jakiego Parku Narodowego jest Kozica? Kim jest niepylak apollo? I dlaczego Parki Narodowe są ważne? Tego dowiecie się zaglądając do książeczek z serii „Żubr Pompik. Wyprawy”.

Tomasza Samojlika i stworzonego przez niego Żubra Pompika znamy od lat. Ten popularyzator nauki, autor komiksów i książek wie jak w humorystyczny, prosty i ciekawy sposób opowiedzieć dzieciom o świecie przyrody. Seria „Żubr Pompik. Wyprawy” od Media Rodzina to książeczki, które pozwolą Wam poznać wszystkie Parki Narodowe znajdujące się w Polsce.

W 23 tomy dookoła Polski

By zorientować się w układzie serii wystarczy zajrzeć do środka książki. Tam czeka na nas mapa z zaznaczonymi punktami i trasą, którą przebyła żubrza rodzina, Każdy Park Narodowy to osobna opowieść, łącznie jest ich 23, a kolejność czytania nie ma tu większego znaczenia, gdyż każda część stanowi zamkniętą całość.

Górskie wędrówki

Tomy, które mieliśmy okazję przeczytać ostatnio to „Skok kozicy” o Tatrzańskim Parku Narodowym oraz „Cenna gąsienica” o Pienińskim Parku Narodowym. Same przygody utrzymane są w klimacie dobrze znanym fanom Pompika -  rodzinna wycieczka, zabawy rodzeństwa i nieoczekiwane spotkania z zamieszkującymi parki zwierzęcymi bohaterami. W przyjemną i lekką fabułę opowiadania, jak zawsze, autor świetnie wplata mnóstwo faktów dotyczących świata polskiej przyrody.

Idealne do plecaka

Niewielki format sprawia, że książeczkę łatwo zabrać na wycieczkę, a muszę przyznać, że seria ta sprawia, że mamy ochotę odwiedzić wszystkie wymienione w niej miejsca! Podróż śladami żubrów, to takie nasze ciche rodzinne marzenie. Niewielka objętość książki ma jeszcze jedną zaletę, a jest nią cena. Ta książeczka kosztuje tyle, co gazetka w kiosku, więc stopniowe kolekcjonowanie nie stanowi problemu.

Możecie też zajrzeć do pierwszych tomów tej serii, które recenzowaliśmy tutaj. Całość ma bardzo równy poziom, więc jeśli choć jedna część przypadnie Wam do gustu, to śmiało sięgajcie po kolejne opowieści.

Kategoria: Recenzje książek