Tor saneczkowy oficjalnie otwarty

poniedziałek 18 stycznia 2021
  • fot. archiwum zdjęć na Fb toru saneczkowego w Katowicach
    fot. archiwum zdjęć na Fb toru saneczkowego w Katowicach
Ma 350 metrów długości i jest świeżo po remoncie. Mowa o torze saneczkowym w katowickim Parku Kościuszki. Od 15 stycznia można oficjalnie z niego korzystać. Tuż obok znajdziecie górkę, która również idealnie się sprawdzi do jazdy na sankach.

Tor saneczkowy w Parku Kościuszki w Katowicach cieszy się popularnością od pokoleń. Pod koniec zeszłego roku atrakcja została zmodernizowana. Na torze pojawił się igielit, oświetlenie i specjalne zabezpieczenia. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom można korzystać z niego przez cały rok. Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj.

Oficjalne otwarcie

Pomimo, że tor przeszedł odbiór techniczny, z powodu pandemii pozostawał zamknięty. Jednak wiele osób korzystało z niego i z sąsiadującej górki. Miasto w końcu ustąpiło i od 15 stycznia oficjalnie można korzystać z atrakcji. Po torze „jeździmy wyłącznie na plastikowych sankach i jabłuszkach” - czytamy na profilu na Fb toru saneczkowego. Na miejscu pojawiły się również tabliczki z informacjami o zachowaniu dystansu i zasłanianiu ust i nosa.

Tor saneczkowy znajdziecie nieopodal drewnianego kościoła św. Michała Archanioła w Parku Kościuszki w Katowicach. W przypadku braku śniegu górka będzie sztucznie naśnieżana.

Kategoria: Aktywna rekreacja