Epicka bitwa w sercu puszczy

piątek 14 lipca 2023
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
„Spór o bór” to gra, która budzi nasz nieustający zachwyt. To, w jaki sposób wydawnictwo Muduko wydało tę polską edycję popularnej gry „Schotten Totten” zachwyci każdego! Dzięki nim świetna gra, zyskała dodatkowo niesamowitą oprawę graficzną.

„Spór o bór” (tak jak jego oryginalna wersja „Shotten Totten”) to karciany pojedynek, czyli gra, w którą mogą zagrać tylko dwie osoby. Choć zasady są niezwykle proste, to umożliwiają nam dojście do celu na wiele różnych sposobów. Nie brakuje tu też emocji. Nic dziwnego, gdy stajemy na czele takiej armii!

W świecie zwierzęcych wojowników

Zdobiące karty ilustracje Piotra Sokołowskiego budują niesamowity klimat, którego, moim zdaniem, brakowało oryginalnej wersji. Karciane armie nie składają się tu ze zwykłych wojaków, a ze zwierzęcych bohaterów stworzonych z epickim rozmachem. Urocza, zwinna i waleczna wiewiórka, ryś ze szponami niczym Wolverine, ryczący niedźwiedź rozrywający drzewo. Każda ilustracja to osobna opowieść, a przedstawione na nich zwierzęta przyciągają uwagę bogactwem detali. Każde ma zbroję i broń, znajduje się w innym miejscu, ma swój indywidualny charakter. Choć te drobiazgi nie wpływają na samą rozgrywkę, to cieszą oko w każdej sekundzie rozrywki.

Kilka reguł, tysiąc strategii

Walka o kontrolę nad polanami toczy się według prostych reguł. Każdy z graczy może wystawić trzech wojowników, a oni tworzą słabsze lub mocniejsze formacje. Kto ma na polanie silniejszą formację ten zwycięża potyczkę. Gdy wygrasz określoną liczbę potyczek zwyciężasz grę. Z jednej strony proste, z drugiej jednak niesamowicie wciągające i regrywalne. Karty dobieramy w trakcie gry ze wspólnej puli, więc to, co nam się trafi zawsze jest zaskoczeniem. Ilość sekwencji, wielość polan, na których możemy rozegrać bitwy, a do tego 10 kart z jednostkami specjalnymi (mającymi dodatkowe umiejętności) tworzą ogrom możliwości, które ucieszą miłośników taktyki i strategii. To z tego powodu gra dedykowana jest graczom od lat ośmiu - wielość możliwości może przytłaczać młodszych graczy.

Muduko to wydawnictwo, na które zwróciłam uwagę już wcześniej. Jednak to właśnie „Spór o bór” jest grą, która skradła serca wszystkich członków rodziny. Z doświadczenia wiemy, że większość gier wypada słabo, gdy zasiada do niej tylko dwóch graczy, lecz „Spór o bór” to naszym zdaniem najlepsza gra dla duetu w jaką graliśmy od wielu, wielu lat.

Zobacz także

Czas pomyśleć o prezentach z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z czego ucieszy się maluszek, a z czego nastolatek? Mamy dla Was klika podpowiedzi. Wybór jest naprawdę spory, my polecamy kreatywną zabawę i nietuzinkową modę. Zobaczcie.

Co pod choinkę dla dziecka? Podpowiadamy