Teatralna przygoda z Lwem, Czarownicą i Starą Szafą

środa 11 stycznia 2023
 • fot. mat. prasowe BECEK
  fot. mat. prasowe BECEK
 • fot. mat. prasowe BECEK
  fot. mat. prasowe BECEK
 • fot. mat. prasowe BECEK
  fot. mat. prasowe BECEK
 • fot. mat. prasowe BECEK
  fot. mat. prasowe BECEK
Kiedy: 
 • sobota 28 stycznia 2023
Gdzie: Bytom
Na zakończenie Feriady w Bytomskim Centrum Kultury zobaczycie „Opowieści z Narnii”. Razem z Łucją i jej rodzeństwem odkryjecie przejście do baśniowego, magicznego świata, w którym zima trwa wiecznie.

Teatr Pinokio z Łodzi z tradycjami i charakterem, lubiany przez widzów w każdym wieku, odwiedzi Bytomskie Centrum Kultury. Na zakończenie Feriady, 28 stycznia dzieci i rodzice zobaczą przepiękny spektakl „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i Stara Szafa” w reżyserii Gabriela Gietzkego.

Opowieść o walce dobra ze złem

W spektaklu przedstawiono nieco inne spojrzenie na tekst C.S. Lewisa. To opowieść o walce dobra ze złem przesycona refleksją na temat dojrzewania do życia w dorosłym świecie, rozwoju własnej tożsamości i samoświadomości. Czy podążając własną drogą bohaterowie spektaklu nie zagubią tego, co najważniejsze, nie zatracą pewności siebie, nie zrezygnują z dziecięcych marzeń? Czy nadal będą kierować się sercem i przyjaznym uczuciem? Na te pytania próbują odpowiedzieć realizatorzy bogatej, barwnej inscenizacji. Widzowie zobaczą tylko pierwszą część serii, ponieważ licencjodawcy i spadkobiercy pisarza nie wyrazili zgody na sceniczną adaptację wszystkich trzech tomów powieści.

Spektakl będzie można zobaczyć 28 stycznia o godz. 12 w Bytomskim Centrum Kultury (Plac Karin Stanek 1). Bilety w cenie 40-50 zł można zakupić w kasie BECEKu lub online. Przedstawienie skierowane jest do widzów od 7 lat.

Kategoria: Wydarzenia