„Kakauszale - Fest Literacki" w klimatycznej Stacji Biblioteka

wtorek 26 września 2023
  • 11 października podczas Targów śląskiej książki odbędą się animacje i inne atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć Fb KakauSzale - Fest Literacki)
    11 października podczas Targów śląskiej książki odbędą się animacje i inne atrakcje dla dzieci (fot. archiwum zdjęć Fb KakauSzale - Fest Literacki)
  • W finale biesiada z okazji urodzin śląskiego króla cynku Karola Goduli (fot. mat. organizatora)
    W finale biesiada z okazji urodzin śląskiego króla cynku Karola Goduli (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • środa 4 października 2023 - środa 8 listopada 2023
Okazja do obcowania ze śląską literaturą jak i z samymi twórcami, a także delektowania się napojem z łuski kakaowej. Podczas imprezy odbędą się m.in. targi śląskiej książki oraz gyburstag Karola Goduli. Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy.

Impreza organizowana jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rudzie Śląskiej. Wydarzenie potrwa cały miesiąc: Finał Regionalnego Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka (4 październik godz. 17) połączony z wernisażem wystawy fotografii artystycznej Aleksandra Orszulika, Targi śląskiej książki połączone z prezentacjami autorskimi (11 października w godz. 12-18), gala wręczenia „Tabulki” (18 października godz. 17.30), impreza promująca czytelnictwo w regionie „Śląsk czyta” (25 października godz. 17.30) oraz gyburstag Karola Goduli (8 listopada o godz. 17.30). Wszystkie wydarzenia odbędą się w klimatycznym, historycznym budynku byłego dworca kolejowego - Stacja Biblioteka.

Śląskie kakauszale

A co to takiego? Po śląsku to łuski kakaowe. Uczestnicy podczas imprezy będą mogli częstować się napojem przyrządzonym właśnie z nich. Nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. 11 października podczas Targów śląskiej książki odbędą się animacje i inne atrakcje dla dzieci. Podczas targów będzie można zdobyć podpisy aż 18 autorów książek. Festiwal zakończy się 8 listopada wspólną biesiadą z okazji urodzin śląskiego króla cynku. „Goście proszeni są o przyniesienie upieczonych ciast zamiast gyszynku oraz o ubranie się w strój epoki, albo inny galantny ubiór” - podkreślają organizatorzy.

„Kakauszale” odbędą się w dniach 4 października – 8 listopada w Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej (ul. Dworcowa 33). Program festiwalu znajdziecie na Fb „Kakauszale – Fest Literacki” lub stronie internetowej.

Kategoria: Wydarzenia