Bliskie, lecz z dalekiego świata

piątek 29 marca 2019
  • Na wystawie w Muzeum Śląskim będzie można obejrzeć fascynujące eksponaty i dowiedzieć się czegoś więcej na temat pochodzenia zwierząt domowych np. krowy (fot. mat. organizatora)
    Na wystawie w Muzeum Śląskim będzie można obejrzeć fascynujące eksponaty i dowiedzieć się czegoś więcej na temat pochodzenia zwierząt domowych np. krowy (fot. mat. organizatora)
  • Wystawa czynna będzie od 30 marca do 28 lipca (fot. mat. organizatora)
    Wystawa czynna będzie od 30 marca do 28 lipca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 30 marca 2019 - niedziela 28 lipca 2019
Gdzie: Katowice
To wystawa archeologiczna, ukazująca mało znaną historię udomowienia ssaków. Poznacie pochodzenie i dzieje zwierząt, takich jak pies, kot, koń czy krowa. To również okazja do zapoznania się z pracą archeozoologów, badających zwierzęce szczątki kostne pochodzące z wykopalisk archeologicznych.

„Bliskie, lecz z dalekiego świata. Historia udomowienia ssaków” to najnowsza wystawa czasowa w Muzeum Śląskim. Jej tematem jest mało znana historia udomowienia zwierząt. Proces ten rozpoczął się około 40 tys. lat temu, kiedy człowiek podjął pierwsze próby oswojenia wilka – przodka dzisiejszego psa. Na wystawie będzie można poznać pochodzenie i dzieje psa, kota, konia, owcy, kozy,krowy oraz świni. Ukazane zostaną również drogi, jakimi, już jako zwierzęta hodowlane dotarły do Europy. Wśród eksponatów znajdą się szkielety zwierzęce, wyroby z kości, skóry, naczynia i figurki pochodzące sprzed setek i tysięcy lat. Jest to pierwsza tego rodzaju wystawa w historii muzealnictwa i wystawiennictwa w Polsce, której towarzyszy popularno-naukowa publikacja.

Wystawę będzie można zobaczyć od 30 marca do 28 lipca w Muzeum Śląskim/Łaźnia (T. Dobrowolskiego 1). Za bilet na wszystkie wystawy czasowe trzeba zapłacić 14 zł – normalny, 9 zł – ulgowy oraz rodzinny 37 zł. Bilety można zakupić w kasie Muzeum lub online.

Kategoria: Wydarzenia