Wpływ nowych technologii na rozwój dziecka

czwartek 5 marca 2020
  • Laptop, tablet, telewizor, komputer - jak oddziaływują na rozwój dziecka? Dowiecie się na 1. spotkaniu w Szkole Rodzenia PLUS (fot. pixabay)
    Laptop, tablet, telewizor, komputer - jak oddziaływują na rozwój dziecka? Dowiecie się na 1. spotkaniu w Szkole Rodzenia PLUS (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • poniedziałek 16 marca 2020
Gdzie: Katowice
Podczas pierwszych lat mózg dziecka dysponuje takimi możliwościami, których nie będzie miał już nigdy potem. Jak go stymulować, by prawidłowo się rozwijał? Czy komputer i telewizor mogą w tym pomóc? O wpływie nowych technologii na rozwój dziecka będzie na spotkaniu Szkoły Rodzenia PLUS.

Ciąża to wyjątkowy czas, który można świetnie wykorzystać i dobrze przygotować się na nadejście na świat małego człowieka. Warto wiedzieć, w jaki sposób wspierać jego rozwój już od pierwszych dni życia. Pomoże w tym cykl spotkań Szkoły Rodzenia PLUS.

Cyberprzestrzeń nie dla dzieci

Na pierwszym spotkaniu dowiecie się, jaki wpływ na rozwój mowy i empatii u dzieci mają nowe technologie oraz co zrobić, by pociecha w przyszłości łatwiej się koncentrowała i dobrze radziła sobie w szkole. Dlaczego oglądanie telewizji i granie w gry komputerowe opóźniają rozwój struktur mózgowych i co powoduje wzrost zachowań ze spektrum autyzmu i stanów depresyjnych.  O tym, jak zbudowany jest i jak dojrzewam mózg dziecka w wieku 0-3 opowie Magdalena Wilk-Konieczna, terapeutka wczesnego wspomagania rozwoju i wczesnej interwencji logopedycznej.

Pierwsze spotkanie w ramach Szkoły Rodzenia PLUS odbędzie się 16 marca w godz. 18-20.30 w Katowickim Centrum Onkologii, przy ul. Raciborskiej 27 w godz. 18-20.30. Koszt uczestnictwa to 120 zł od osoby. Dla czytelników portalu SilesiaDzieci.pl – 30 zł zniżki. Zapisy przyjmowane są pod numerem tel. 601558953 lub mailowo: kontakt@miskuleczka.pl. Więcej o spotkaniu przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb, a także na stronie miskuleczka.pl.

Kategoria: Wydarzenia