Ale kosmos! Nieziemska wystawa

czwartek 12 sierpnia 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • czwartek 12 sierpnia 2021 - niedziela 29 sierpnia 2021
Gdzie: Gliwice
Lecimy w kosmos! A dokładnie na interaktywną wystawę pt. „Misja po Układzie Słonecznym”. Co powiecie na to, by planety nie tylko oglądać, ale do nich wejść, poczuć ciśnienie, zapach czy temperaturę? Niezły kosmos, co?!

To pierwsza tego typu wystawa w Europie. Wystawa w innowacyjny sposób przedstawia najważniejsze ciała niebieskie – planety w Układzie Słonecznym. Składa się z kompletu 10 namiotów planetarnych od 3 do 5 m średnicy każdy, w których znajdziecie wiele ciekawostek.

Poczuć Uran i dotknąć Księżyca

Planety obecne na wystawie będzie można nie tylko oglądać, ale do nich wejść i przeżyć symulowane zjawiska, jakie na nich panują. Poczuć temperaturę na Wenus, zapach Uranu, zobaczyć, gdzie są największe cyklony w Układzie Słonecznym czy z czego składa się Merkury. Dotkniecie powierzchni Księżyca, zobaczycie „deszcz” na Wenus, poczujecie ciśnienie na Jowiszu, zanurzycie się w chmurach Saturna i odwiedzicie odległego Neptuna!

Nauka – to lubię

„Misja po Układzie Słonecznym” to wystawa polskiej produkcji, opracowana przez grupę popularyzatorów nauk ścisłych we współpracy z ekspertami uczelni wyższych, naukowcami i pasjonatami współpracującymi ze Stowarzyszeniem POLARIS – organizacji funkcjonującej od 25 lat.

Wystawę można oglądać od 16 do 29 sierpnia w CH Forum w Gliwicach (ul. Lipowa 1). Wystarczy podejść do punktu obsługi wystawy przy scenie głównej centrum, odebrać voucher/przydział do misji i poczekać, aż zbierze się grupa chętnych. Punkt działać będzie w dni powszednie w godz. 10-18, w weekendy w godz. 12-20. Więcej informacji znajdziecie na stronie Forum lub na stronie wydarzenia na Fb.

 

Kategoria: Wydarzenia