Narodziny w wodzie – zobacz wyjątkowe zdjęcia zrobione przez położne

środa 8 listopada 2023
 • Położne z tyskiego szpitala uwieczniły moment narodzin w wodzie na zdjęciach (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
  Położne z tyskiego szpitala uwieczniły moment narodzin w wodzie na zdjęciach (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
 • Szpital w Tychach jest jednym z pierwszych szpitali w Polsce, który wprowadził porody w wodzie (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
  Szpital w Tychach jest jednym z pierwszych szpitali w Polsce, który wprowadził porody w wodzie (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
 • Woda w basenie porodowym obniża poziom bólu (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
  Woda w basenie porodowym obniża poziom bólu (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
 • Rodzące do swojej dyspozycji mają wygodną wannę w sali Lawendowej (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
  Rodzące do swojej dyspozycji mają wygodną wannę w sali Lawendowej (fot. archiwum zdjęć FB Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez)
W Szpitalu Megrez od kilkudziesięciu lat można rodzić w wodzie. „To nie tylko piękne i intymne przeżycie, ale również doświadczenie, które może przynieść wiele korzyści zarówno dla mamy i dziecka”– podkreśla szpital. Położne z tyskiej porodówki udostępniły niezwykłe zdjęcia.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach jest jednym z pierwszych szpitali w Polsce, który kilkadziesiąt lat temu wprowadził porody w wodzie. Wykwalifikowana i doświadczona kadra medyczna każdego dnia zapewnia najwyższy standard opieki wszystkim rodzącym, z pełnym monitorowaniem i wsparciem dla mam i ich dzieci. Jak wygląda wyjątkowa chwila przyjścia na świat malucha w wodzie? - pokazały położne z tyskiej porodówki. Moment narodzin został uwieczniony na wyjątkowych zdjęciach.

Korzyści dla mamy i dziecka

„Woda w basenie porodowym łagodzi napięcie mięśni, obniża poziom bólu porodowego i powoduje, że rodząca czuje się odprężona. Dla noworodka natomiast to łagodne przejście ze środowiska macicy do wody, co może dodatkowo pomóc w ograniczeniu stresu” - przekonuje szpital.

Lawenda, Wiśnia, a może Stokrotka?

W tyskim szpitalu rodzące mają do dyspozycji cztery kameralne sale porodowe o kwiatowych nazwach: Lawenda z wanną do porodów, Wiśnia, Stokrotka i Chaber. W każdej z sal zainstalowano elektroniczny nadzór płodu oraz węzły sanitarne. Zdjęcia z traktu porodowego możecie zobaczyć w naszym artykule.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach mieści się przy ul. Edukacji 102.

Kategoria: Zdrowie