Akademia Kici Koci dla maluszków

poniedziałek 29 czerwca 2020
  •  Książki przybliżają maluszkom otaczający je świat (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książki przybliżają maluszkom otaczający je świat (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Ilustracje są proste i w żywych kolorach (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Ilustracje są proste i w żywych kolorach (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Drugi tomik akademii dotyczy kolorów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Drugi tomik akademii dotyczy kolorów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Kicia Kocia to bohaterka znana wszystkim dzieciom. Te książeczki, prędzej czy później, pojawiają się w domu każdego malucha. Teraz Kicia Kocia doczekała się swojej książkowej akademii, serii dedykowanej najmłodszym czytelnikom.

Kto ma w domu miłośnika Kici Koci, ten wie, że ma ona młodszego brata Nunusia. I właśnie takim małym Nunusiom wydawnictwo Media Rodzina dedykuje nową serię kartonówek.

Brum, brum

Pierwszy tom tej serii to „Pojazdy”. Na każdej rozkładówce znajdziemy ilustrację jakiegoś pojazdu: pociągu, traktora czy karetki oraz Kicię i Nunusia, którzy im się przyglądają. Dzieciom na pewno spodoba się powtarzalność zastosowana w tekście. Kicia za każdym razem pyta braciszka czy wie, co to za pojazd. Maluszki mogą nie tylko odpowiadać, ale też bawić się w powtarzanie dźwięków wydawanych przez pojazdy. Takie dźwiękonaśladowcze zabawy z najbliższymi, to coś, co na pewno zainteresuje najmłodszych.

Kolory

Drugi tomik dotyczy kolorów. Tu również autorka zastosowała lubiane przez maluszki powtórzenia. Rozkładówki są zdominowane przez konkretny kolor. Czerwone jest na przykład zarówno tło na stronie, cztery przykładowe przedmioty oraz ilustracja z Kicią Kocią i Nunusiem. Pytania pojawiające się na każdej stronie zachęcają czytelników do powtarzania nazw kolorów, wzbogacają też słownictwo prezentując różne przedmioty. Z kolei ilustracje z bohaterami pozwalają na wskazywanie przedmiotów w danym kolorze.

Prostota i codzienność

Seria „Akademia Kici Koci” to książki w klasyczny sposób przybliżająca maluszkom otaczający je świat. Kolejne tomy tej serii dotyczyć będą kształtów, emocji czy zwierząt, a nawet angielskich słówek. Myślę, że to ciekawa propozycja dla najmłodszych czytelników. Proste ilustracje w żywych kolorach oraz znani i lubiani bohaterowie pomogą maluszkom poznawać świat.

Kategoria: Recenzje książek