Komiksowe przygody w świecie Minecraft

wtorek 15 września 2020
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Niesamowite, że wśród dziecięcych fascynacji Minecraft wciąż jest w ścisłej czołówce. Lubią go zarówno nastolatki, jak i maluchy, dziewczyny i chłopcy. Choć to pikselowe uniwersum wydaje się dorosłym po prostu dziwne i brzydkie, to dzieciaki w „Minecraft” nie tylko grają, ale też zaczytują się w książkach na ten temat.

Komiksowe przygody w uniwersum Minecrafta ukazały się w Polsce dzięki wydawnictwu Jaguar. Pierwsze dwa tomy recenzowaliśmy tutaj. Niedawno ukazały się tom 3 i 4, które mieliśmy okazję przeczytać.

Epicka przygoda Runta

Głównym bohaterem komiksu jest Runt - wieśniak, który chce zmienić swoje przeznaczenie i zostać wojownikiem. Komiksy warto czytać od tomu pierwszego, gdyż każdy kolejny zeszyt to kontynuacja wcześniejszych przygód. W tomie trzecim „Podróż przez pustynię” drużyna bohaterów się powiększa i do Runta, Blurpa, Gryzeła i Marguerity dołącza Alberic i Buła. Wspólnie planują pokonać potężnego Herobrine’a, ale nim to nastąpi muszę zmierzyć się ze Smokiem Endu. Ta próba czeka na nich w tomie 4 „Witajcie w Endzie”.

Z ekranu na papier

Każdy gracz doceni, jak autorzy przenieśli zasady gry do świata komiksowej opowieści. Podobnie jak w powieściowym „Pamiętniku 8-bitowego wojownika”, tak i tu nie brakuje wielu dokładnych odniesień. Przykładem może być Oko Endera, którym w grze należy rzucać, by odnaleźć portal do Endu. Dokładnie w ten sposób Runt z przyjaciółmi poszukuje portalu, który potem (jak w grze) muszą w odpowiedni sposób aktywować.

Humor, akcja i wartość przyjaźni

Ta kolorowa, świetnie wydana seria to przede wszystkim humor i akcja. Nie brakuje tu zabawnych scenek. W każdym zeszycie dochodzi też do spotkań z potworami i niebezpiecznych starć. Mi, jako dorosłemu czytelnikowi, najbardziej podoba się wątek zmiennych relacji w drużynie. Nowe przyjaźnie, znikające z czasem uprzedzenia, przemiany zachodzące w bohaterach. Runt i Blurp chcą stać się wojownikami i na każdej karcie tego komiksu udowadniają dzieciakom, że schematy można przełamywać, a marzenia należy spełniać.

Kategoria: Recenzje książek