Letnie warsztaty w pasiece

piątek 14 sierpnia 2020
Kiedy: 
  • piątek 28 sierpnia 2020
Gdzie: Katowice
Jak powstaje miód? Jak wygląda pszczela królowa i dlaczego pszczoły to najważniejsze istoty na Ziemi? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się biorąc udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Śląskie.

Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci będą uczestniczyć w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów. Dowiedzą się, jak wygląda codzienne życie pszczół, dlaczego tak ważne jest zapylanie roślin i dlaczego miód jest lepszy od białego cukru. Organizator zapewnia stroje ochronne oraz przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Warsztaty potrwają ok. 1 godziny. Warunkiem udziału w zajęciach jest odpowiedni strój – bluzy z długimi rękawami i długie spodnie, a także wypełnienie oświadczenia i zgód opiekunów na udział w warsztatach – dostępne tutaj. Dokumenty należy oddać w kasie Muzeum Śląskiego w holu centralnym na 10 min przed warsztatami.

Warsztaty pt. „Tajemnice pszczelego ula”  odbędą się 28 sierpnia o godz. 17 w Muzeum Śląskim, przy ul. T. Dobrowolskiego (spotkanie przy kasie w holu centralnym), ich koszt to 12 zł. Opłaty można dokonać online.

Kategoria: Wydarzenia