Guzikowa książka dla maluszków

środa 29 stycznia 2020
  • To idealna książka dla maluszka (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    To idealna książka dla maluszka (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Bohaterowie „Guzikowej książki” wciąż napotykają na swej drodze przyciski (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Bohaterowie „Guzikowej książki” wciąż napotykają na swej drodze przyciski (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Książka to świetna okazja do wspólnej zabawy w klaskanie, śpiewanie i łaskotki (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka to świetna okazja do wspólnej zabawy w klaskanie, śpiewanie i łaskotki (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Guziki, przyciski, włączniki - przedmioty fascynujące dzieci od pokoleń. Każdy „klik” przecież coś zmienia, sprawia, uruchamia… Tę dziecięcą ciekawość doskonale rozumieją autorzy „Guzikowej książki” dedykowanej najmłodszym czytelnikom.

„Guzikowa książka” to ilustracje o mocnych konturach, twarde strony i zaokrąglone rogi - idealna książka dla maluszka. Jednak jej humor i interaktywność zachwyciły także mojego czterolatka. Nic dziwnego, z tą książką można się naprawdę dobrze bawi.

Edukacja

Zwierzęcy bohaterowie „Guzikowej książki” wciąż napotykają na swej drodze przyciski, a te mają różne kształty, rozmiary i kolory. Choć nie ma tego w tekście, to w trakcie rozmów przy lekturze możemy wprowadzić młodszym czytelnikom te pojęcia, a ze starszymi je utrwali. Edukacyjny charakter nie jest tu najważniejszy, choć kreatywny rodzic bez trudu wykorzysta ją w taki sposób.

Interakcja

Największą frajdę sprawia nam interaktywność tej książki. Oczywiście, można ją po prostu przeczytać, ale mój wprawiony w interaktywnych książkach czterolatek od razu zaczął naciskać każdy z przycisków (co z tego, że są całkiem płaskie). Po naciśnięciu guziczka i przewróceniu strony dowiadujemy się, jakie konsekwencje niesie za sobą wciśnięcie przycisku. To też można tylko przeczytać, jednak my odpalamy przycisk do skakania i rozpoczynamy dzikie harce! Inne przyciski to śpiewanie, przytulanie czy pokazywanie języka.

Wspólna zabawa

Choć zwierzaki w pewnej chwili zasypiają, to ta książka nie jest usypianką. To świetna okazja do wspólnej zabawy w klaskanie, śpiewanie i łaskotki. Choć „Guzikowa książka” może wydawać się po prostu kolejną książką dla maluszków, to jest w niej coś, co podoba się dzieciom i w prosty sposób zachęca je do zabawy (nawet po lekturze). My, w chwilach nudy, tworzymy teraz własne zaskakujące guziki!

Kategoria: Recenzje książek