Nowe przygody Leona i Malinki

poniedziałek 20 września 2021
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
  • fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
    fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl
Książki o Leonie i Malince, to fantastycznie prosta i zabawna seria. Jej bohaterowie potrafią rozbawić do łez przeżywając swoje przygody, w których autor zawarł wiele ważnych i wartościowych lekcji.

„Czekanie jest takie trudne!” oraz „Czy umiem się dzielić?” to dwa najnowsze tytuły z przygodami pary przyjaciół - słonia Leona i świnki Malinki. O tej serii wydawnictwa Babaryba wspominaliśmy już tutaj.

O dzieleniu się z przyjacielem

„Czy umiem się dzielić?” to niezwykle urocza i zaskakująca historia. Leon kupił sobie lody. Wybrał swój ulubiony smak. Jednak nim zaczął je jeść zorientował się, że zapomniał o bardzo ważnej rzeczy. Otóż, jego najlepsza przyjaciółka też lubi lody. I co teraz? Ten, z pozoru błahy, problem rozważa słoń na wielu stronach książki prowadząc trudny, lecz niezwykle zabawny monolog. Zakończenie na pewno Was zaskoczy, a puenta udowodni, że na przyjaciół zawsze można liczyć.

Cierpliwość to trudna sprawa

„Czekanie jest takie trudne!” bardzo nas rozbawiło. To dlatego, że przygoda ta wiąże się z naszymi osobistymi doświadczeniami. Starszy syn (gdy był w wieku przedszkolnym) tak bardzo lubił niespodzianki, że potrafiły doprowadzać go do łez. Nieznośne oczekiwanie i ogrom wyobrażeń dotyczących niespodzianki, były dla niego zbyt przytłaczające. Podobnie zachowuje się bohater tej książki. Gdy świnka Malinka ogłasza szumnie, że ma dla Leona niespodziankę, na którą trzeba czekać, to jego radość szybko zostaje zdominowana przez frustrację. Krzyczy, tupie i płacze cały dzień. Warto dowiedzieć się na co czekał Leon i wraz z tą lekturą oswoić wiele różnych emocji.

Najlepsi przyjaciele

Takich par najlepszych przyjaciół znajdziemy w literaturze ogrom. Świnka i słoń całkowicie się od siebie różnią, ale to nie przeszkadza im być dla siebie wsparciem. Bawiąc najmłodszych czytelników pokazują, że przyjaźń nie zawsze jest łatwa, lecz warto nad nią pracować, bo dobry przyjaciel to prawdziwy skarb.

Kategoria: Recenzje książek