W sobotnie popołudnie zabierzcie dzieci do chorzowskiego skansenu. Tam będą miały niepowtarzalną okazję by usłyszeć dobranockę sprzed lat - bez komputera czy telewizora.
- 16 września 2017
- 23 września 2017
- 30 września 2017
Tym razem w ramach baśniowego cyklu – Bajki z brodą, Teatr Mały w Tychach przedstawi najmłodszym historię Roszpunki. Dzieciaki, które przygotują do niej ilustracje, otrzymają zaproszenia na wybrany spektakl.
W sobotnie popołudnie zabierzcie dzieci do chorzowskiego skansenu. Tam będą miały niepowtarzalną okazję by usłyszeć dobranockę sprzed lat - bez komputera czy telewizora.
Czy ktoś pisze teraz baśnie? Nie nowe wersje o Kapturku, wilkach i brzydkich kaczątkach, ale baśnie autorskie, których niepowtarzalna fabuła połączona jest z klasycznymi cechami tego gatunku. My ostatnio trafiliśmy na taką perełkę.
A konkretnie spektakl pt. „Wilk, koza i koźlęta” na podstawie baśni ich autorstwa, w humorystycznej odsłonie, gdzie wilk jest starym bluesmanam i cierpi na przewlekły katar.
Dziecięcy Salonik Filmowy to wydarzenie cykliczne, na którym seans poprzedzony jest spotkaniem ze znaną osobą. Tym razem gościem Saloniku będzie jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy.
Magda Polkowska, Wędrowna Baśniarka, zaprasza na spotkanie w katowickiej restauracji Dobra Karma. Będzie opowiadać historie, które zasłyszała podczas pobytów w rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazahstanie, oraz na stepach Południowej Syberii.
W muzeum można się spotkać nie tylko z historią, ale również z baśnią. Willa Caro w Gliwicach zaprasza na warsztaty „Muzeum baśni”.
W sobotnie popołudnie zabierzcie dzieci do chorzowskiego Skansenu. Tam będą miały niepowtarzalną okazję by usłyszeć dobranockę sprzed lat - bez komputera czy telewizora.
Ta klasyczna, niedługa historia robi wrażenie bardzo leciwej, lecz napisano ją całkiem współcześnie. Dodatkowo wydano ją dzięki portalowi rozpisani.pl, który zajmuje się self-publishingiem, co tylko wzmogło nasze zainteresowanie.
Szlachetny Robin Hood, przerażający Grendel i mężny Cepek i inni bohaterowie odwiedzą niebawem Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Dzieci będą mogły posłuchać baśni, bajek i legend o ich przygodach.
Do czego w XXI wieku potrzebne są baśnie? Czy Holocaust może być tematem książki dla dzieci? Na te i wiele innych pytań będą próbować odpowiedzieć uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „(Przed)szkolne spotkania z lekturą”.