• Ekspozycja to również okazja do skorzystania z symulatora lotu (fot. mat. organizatora)

  Lot szybowcem dla każdego

  Wejście do kokpitu szybowca, „lot” w symulatorze – te i inne podniebne atrakcje będą czekać na Was na lotniczej ekspozycji w Gliwicach. To również okazja do porozmawiania o lataniu z doświadczonymi pilotami.

 • W wielu miastach na Śląsku rekrutacja rozpoczyna się w marcu (fot. mat. pixabay)

  Ruszają zapisy do przedszkoli

  W marcu w województwie śląskim rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich. Warto o tym pamiętać, aby nie przegapić okresu składania podań. Obecnie przyjmowane są deklaracje o kontynuacji edukacji. Co warto wiedzieć o rekrutacji? Zerknijcie.

 • Warsztaty „Którędy do sztuki” dedykowane są rodzinom z dziećmi ze spektrum autyzmu (fot. mat. organizatora)

  Warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu

  W przyjaznej atmosferze, w małych, kilkuosobowych grupach, dzieciaki poznają wybrane dzieła sztuki współczesnej. Poprzez różne działania sensoryczne, prowadzący zaangażują ich wszystkie zmysły.

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Rozmowa z koleżanką z redakcji: - Co u ciebie? U mnie super, bo wiesz, ja to mam już odchowane dzieci, nie to co ty, a wiadomo, że najbardziej obciąża odpowiedzialność za małego człowieka. Trochę zbiła mnie z tropu takim wstępem...

Jestem z mężem i dzieckiem w kawiarni. Już mamy wychodzić kiedy właścicielka podchodzi do mojego syna i wręcza mu lizaka. Ja wykazuję się refleksem i chowam podarunek do torebki, tłumacząc, że może zjemy później. Bo nie chce mi się po raz setny tłumaczyć, że staram się nie dawać dziecku słodyczy, bo po co.

Każdy chłopiec ma w swoim życiu okres, gdy z pełnym przekonaniem twierdzi, że w przyszłości będzie strażakiem. Niektórzy nawet spełniają swoje marzenia. Wszyscy natomiast mogą przenieść się, choć na chwilę, w fascynujący świat strażaków. W Mysłowicach działa bowiem Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Strony