Z książkami dotyczącymi metody Montessori spotykacie się na naszym portalu nie po raz pierwszy. Szczególnie teraz kreatywne pomysły na edukacyjne zabawy są nam, rodzicom, bardzo potrzebne. Zajrzyjcie wraz z nami do poradnika „Metoda Montessori w domu”.
wychowanie
W rozmowach z dziećmi intuicyjnie wykorzystujemy stwierdzenia, które słyszeliśmy od swoich rodziców i nauczycieli. Nie zawsze zastanawiamy się, w jaki sposób słowa „kiełkują” w głowie dziecka i czy zostawiają tam trwały ślad. Często zdania, które wypowiedzieliśmy raz, nawet nie do końca świadomie – są zapamiętywane i stanowią jeden w elementów budowania samooceny.
Chcielibyśmy, by rodzicielstwo wyglądało tak, jak na okładce tej książki, by każdy rodzinny dzień upływał naszym dzieciom szczęśliwie. Choć cel wydaje się nieosiągalny, to dzięki wskazówkom autorów „Wychowania w duchu prostoty” możemy znacząco zbliżyć się do wyśnionego ideału.
Mózg nadal pozostaje zagadką. Niezmiennie interesuje zarówno naukowców, ekspertów w dziedzinie neuropsychologii, ale również laików. Wiemy, że największy rozwój mózgu dokonuje się zaraz po urodzeniu. Przez kolejne lata wiele czynników ma na niego ogromny wpływ - kształtują go, jak plastelinę.
„Metoda Montessori do trzeciego roku życia” to kolejna porcja montessoriańskich wskazówek dla rodziców, która ukazała się pod naszym patronatem. Tym razem Charlotte Poussin całą uwagę kieruje na dzieci najmłodsze, tworząc poradnik przydatny każdemu rodzicowi.
Na pewno znacie te chwile, w których dziecko krzyczy, płacze, denerwuje się. Nie potrafi poradzić sobie z własnymi emocjami, nie umie zrozumieć własnego zachowania ani nazwać tego, co czuje. Z pomocą rodzicom i dzieciom przychodzi „Misiątko”, które wraz z czytelnikami przeżywa całą paletę emocji.
„Wielka Moc” to pierwsza w Polsce animowana produkcja, opowiadająca o roli więzi w wychowaniu dzieci. Powstała w Czeladzi, a w ciągu trzech pierwszych dni od premiery obejrzało ją 53 tys. internautów.
Jak sobie radzić z trudnościami w zachowaniu dzieci? Na to pytanie rodzice będą mogli poszukać odpowiedzi podczas warsztatów z cyklu „Sztuka lepszego życia - czytając siebie” organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach
- 15 maja 2017
Pierwsza z trzech zaplanowanych na ten rok edycji zajęć, podczas których rodzice mogą doskonalić swoje umiejętności wychowawcze rozpocznie się 2 lutego w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich.
Pani Ewa z Chorzowa pisze: Staram się świadomie wychowywać dzieci i w wolnym czasie czytam artykuły dotyczące wychowania i rodzicielstwa. Ostatnio czytałam, że dzieci nie powinno się chwalić, bo „zabija to ich wewnętrzną motywację”.
Proces oddzielania się od rodziców osiąga najwyższe natężenie w okresie dojrzewania. Wyrozumiali rodzice rozumieją, że bunt jest normalnym etapem rozwoju emocjonalnego, ale toksyczni rodzice uważają, że to atak na nich samych. Jak zachować odpowiedni dystans do nastoletniego buntu? Będzie można się dowiedzieć podczas spotkania w Strefie Rodzica.
- 20 października 2016
Niebawem w ramach Akademii Dobrego Rodzica rozpocznie się druga w tym roku edycja zajęć, podczas których można doskonalić swoje umiejętności wychowawcze. Zajęcia cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego warto pospieszyć się z zapisem.
Pracownia Twórczego Rozwoju Maminka zaprasza na warsztaty o wychowaniu dzieci pod hasłem Szkoła dla Rodziców. Najbliższe zajęcia poświęcone zostaną uczuciom dziecka.
- 14 maja 2016
- 16 maja 2016
Strony |