• W Szkole Magii dzieci znajdą przedmioty potrzebne do zajęć z alchemii (fot. mat. pixabay)

  Świat magii i czarów

  Moc czarodziejskich sztuczek i niecodziennych atrakcji znajdziecie w Szkole Magii. Dzieci w klasie odnajdą przedmioty typowe dla alchemii m.in. fiolki, pipetki. Będą świadkami iluzji, czarów oraz wezmą udział w ciekawych warsztatach.

 • Zwiedzający wystawę zobaczą m.in. parowiec Western River pływający po rzece Missisipi (fot. mat. organizatora)

  Podróż w czasie w Kolejkowie

  Czeka na Was Dziki Zachód, wyprawa Krzysztofa Kolumba do Ameryki, najpopularniejsze miejsca na Śląsku i wiele innych. To jednak dopiero początek przygody. Na tej niezwykłej wystawie regularnie pada deszcz, ale spokojnie samo zwiedzanie odbywa się suchą stopą.

 • Targi Trends 4 Kids odbędą się w Arena Gliwice (fot. mat. organizatora)

  Moda, ekologia i zabawa na Targach Trends 4 Kids

  Szukasz niebanalnych ubranek, zabawek od polskich producentów? Znajdziesz je na Targach Trends 4 Kids. Wydarzenie to również wiele atrakcji dla całej rodziny. Kreatywne zajęcia, eksperymenty z szalonymi naukowcami - dla dzieci, a dla rodziców ciekawe wykłady i warsztaty. A wszystko w duchu eko.

- Tylko nie to! Tylko nie ta pijana kobieta z dzieckiem - pomyślałam wchodząc w zakręt i widząc zbliżającą się postać, która chwiała się na nogach, a za rękę trzymała kilkuletnią dziewczynkę.

Czy próbowaliście podać swoim pociechom standardową, banalną potrawę w niestandardowy, ciekawy sposób. Zapewniam, że reakcje będą bardzo entuzjastyczne. Przykład - jajka w niecodziennej szacie.

Rozmowa z koleżanką z redakcji: - Co u ciebie? U mnie super, bo wiesz, ja to mam już odchowane dzieci, nie to co ty, a wiadomo, że najbardziej obciąża odpowiedzialność za małego człowieka. Trochę zbiła mnie z tropu takim wstępem...

Jestem z mężem i dzieckiem w kawiarni. Już mamy wychodzić kiedy właścicielka podchodzi do mojego syna i wręcza mu lizaka. Ja wykazuję się refleksem i chowam podarunek do torebki, tłumacząc, że może zjemy później. Bo nie chce mi się po raz setny tłumaczyć, że staram się nie dawać dziecku słodyczy, bo po co.

Każdy chłopiec ma w swoim życiu okres, gdy z pełnym przekonaniem twierdzi, że w przyszłości będzie strażakiem. Niektórzy nawet spełniają swoje marzenia. Wszyscy natomiast mogą przenieść się, choć na chwilę, w fascynujący świat strażaków. W Mysłowicach działa bowiem Centralne Muzeum Pożarnictwa.

Strony