Maria Skłodowska-Curie to postać kultowa, która w ostatnich latach pojawiła się w wielu książkach dla dzieci. Choć jej wyjątkowe dokonania i niezwykły życiorys opowiedziane zostały już wielokrotnie, to dopiero teraz dokonano tego w formie komiksu.
To pierwsza w historii muzealnictwa polskiego wystawa, która łączy archeologię z komiksem. Odwiedzający zobaczą dwa światy: „Kajka i Kokosza” Janusza Christy i prawdziwą historię Słowian. Dla dorosłych to podróż sentymentalna, a dla dzieci doskonałe połączenie zabawy z nauką.
Kiedy: - 10 lipca 2020 - 30 września 2020
„Nie macie pojęcia, jakie rzeczy mogą się dziać w hucie” - tymi słowami rozpocznie się Wasza komiksowa przygoda. Nagrodą będzie m.in. publikacja w miesięczniku, zaproszenia na uroczyste otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie oraz atrakcyjne upominki.
Kiedy: - 21 kwietnia 2020 - 8 maja 2020
„Najlepsze przyjaciółki” to niezwykle trafny obraz dorastania w komiksowej formie. Tu dziecięce zabawy i radosne wygłupy przeplatają się z trudnościami i wyzwaniami, które stawia każdy nowy dzień. Lektura obowiązkowa dla tych, którzy wkraczają w świat nastolatków.
„Jak powstaje komiks” - to tytuł najnowszej wystawy dla dzieci, jaką można zobaczyć w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki. Młodzi widzowie poznają tajniki powstawania historii obrazkowych, jak również będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach.
Kiedy: - 11 maja 2019 - 23 czerwca 2019
Mikołajek jest jednym z naszych ulubionych literackich bohaterów i wieść o mikołajkowym komiksie sprawiła nam sporo radości. Ale skąd ten komiks? Kto go stworzył i czy komiksowy Mikołajek jest równie dobry, co jego klasyczny odpowiednik?
Z pewnością są wśród nas fani komiksów. Spotkanie z cyklu Klub Extravagance pt. "Komiksowa (r)ewolucja: od protokomiksu do powieści graficznej" z pewnością Was zainteresuje.
Koniecznie musicie poznać historię Amelki, która jest dużo ciekawsza i ważniejsza niż moja opinia o komiksie. Zapraszam Was do prawdziwego świata, w którym potrafią spełniać się marzenia i nieuleczalnie chora dziewczynka zostaje superbohaterką.
Tych dwóch bohaterów możecie już znać, historie zebrane w pierwszym tomie również. My po raz pierwszy mieliśmy okazję pośmiać się głośno przy fantastycznych przygodach „Tymka i Mistrza”, które zebrała Kultura Gniewu.
Salon Empik Silesia zaprasza dzieci na warsztaty tworzenia komiksów. Uczestnicy zajęć ułożą własne historie, których bohaterami będą ich ulubione postacie z komiksów.
Co zrobią mieszkańcy doliny ryjówek, gdy zawiśnie nad nimi widmo zagłady? I jak w roli króla czuje się Dobrzyk? A przede wszystkim czy „Norka Zagłady” jest tak fajna jak poprzedzająca ją „Ryjówka Przeznaczenia”?
„Ostatni Żubr” nas zachwycił. A teraz okazuje się, że Tomaszowi Samojlikowi udało się stworzyć więcej komiksów, które edukują i jednocześnie wciągają bez reszty. Przekonaliśmy się o tym na przykładzie „Ryjówki Przeznaczenia”.
„Tymek i Mistrz” to pełen humoru komiks duetu Leśniak i Skarżycki. Historie maga i jego ucznia zebrała Kultura Gniewu w świetnie wydanym pierwszym tomie zbioru. Mamy dla Was dwa egzemplarze tego komiksu.
Konkurs rozstrzygnięty!